Scroll to top
pl

Specjalista chemik w dziale B+R ds. procesu oczyszczania kropek kwantowych

QNA Technology realizuje projekt pn.: „Innowacyjna technologia syntezy kropek kwantowych PureBlue.dot o ograniczonej toksyczności przeznaczonych do wysokiej jakości źródeł światła niebieskiego”, w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Priorytet I: Wsparcie prowadzenia prac B+R przez przedsiębiorstwa, Działanie 1.1: Projekty B+R przedsiębiorstw, Poddziałanie 1.1.1: Badania przemysłowe i prace rozwojowe  realizowane przez przedsiębiorstwa. Nr umowy o dofinansowanie: POIR.01.01.01-00-1698/20-00.

Beneficjent zajmuje się projektowaniem, syntezą oraz modyfikacją powierzchni nanomateriałów. Nasze produkty oferujemy przede wszystkim producentom podzespołów i urządzeń optoelektronicznych (wyświetlacze, diody) i fotowoltaicznych, a także producentom sensorów, czy znaczników zabezpieczających. Bardzo wysoka jakość produktów jest ważnym wyróżnikiem naszej firmy na międzynarodowym rynku.

Poszukujemy osoby na stanowisko:

Specjalisty chemika w dziale B+R ds. procesu oczyszczania kropek kwantowych

Zakres obowiązków:

  • rozwój procedur oczyszczania syntetyzowanego nanomateriału m.in. metodą rozpuszczalnikową (strącenie i/lub ekstrakcja) i elektrochemiczną,
  • skalowanie procesu oczyszczania kropek kwantowych na linii pilotażowej,
  • prowadzenie procesu oczyszczania wg. wypracowanego protokołu,
  • pomiary i analiza stopnia oczyszczania kropek kwantowych,
  • współudział w tworzeniu i wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych w zakresie syntezy kropek kwantowych,
  • udoskonalanie istniejących metod oraz procesów w laboratorium,
  • aktywna współpraca i wsparcie pozostałych pracowników działu B+R,
  • prowadzenie dokumentacji laboratoryjnej, pisanie raportów i opracowywanie wyników analiz.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe chemiczne: chemia, inżynieria materiałowa, chemia koloidów, technologia chemiczna lub pokrewne,
  • dobra znajomość przynajmniej jednego z następujących zagadnień: chemii półprzewodników, nanocząstek, koloidów, technik oczyszczania produktu po syntezie,
  • umiejętność wykonywania pomiarów laboratoryjnych, takich jak UV-VIS, FT-IR czy ICP-OES,
  • mile widziane doświadczenie w syntezie i/lub modyfikacji nanocząstek koloidalnych,
  • mile widziana znajomość metod elektrochemicznego oczyszczania koloidów.

Dodatkowe umiejętności:

  • komunikatywność, odpowiedzialność, rzetelność,
  • zaangażowanie, dobra organizacja pracy,
  • umiejętność sporządzania raportów,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Oferujemy:

  • Stabilne warunki zatrudnienia oraz przyjazną atmosferę pracy
    • atrakcyjne wynagrodzenie,
    • umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu,
    • elastyczne godziny pracy.
  • Pracę w interdyscyplinarnym i dynamicznym zespole entuzjastów nanotechnologii
    • udział w fascynującym projekcie budowania międzynarodowej pozycji dynamicznie rozwijającej się firmy technologicznej,
    • poszerzanie wiedzy i umiejętności w obszarze nowoczesnych technologii poprzez szkolenia tematyczne.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji na adres rekrutacja@qnatechnology.com

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez QNA Technology Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922)”. Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez ogłoszeniodawcę moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.

Informujemy, że Administratorem danych jest QNA Technology Sp. z o. o. z siedzibą we Wrocławiu przy ul. Duńskiej 9. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.