Informacja
Prasowa
QNA Technology zakończyło testy walidacyjne linii pilotażowej
Wrocław, 22.05.2025 r.
QNA Technology S.A., pionier technologii produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie – innowacyjnego półprzewodnika – wykorzystywanego m.in. w wyświetlaczach nowej generacji, zakończyło proces walidacji linii pilotażowej, potwierdzając tym samym gotowość do komercyjnego skalowania technologii syntezy kropek kwantowych.
Spółka zakończyła walidację Eksperymentalnej Pilotażowej Linii Syntezy (ELP) i potwierdziła możliwość skalowania syntezy niebieskich kropek kwantowych (PureBlue.dot) o parametrach zgodnych ze wstępnymi wymaganiami klientów.
– W ostatnim roku osiągnęliśmy znaczący postęp technologiczny zarówno w pracach nad naszymi materiałami jak i nad samym procesem ich syntezy. Zakończenie kolejnego etapu – walidacji linii pilotażowej – zmienia postrzeganie naszej Spółki przez klientów. Stajemy się dla nich potencjalnym dostawcą, partnerem w łańcuchu dostaw. – mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.
– Oddana do użytku linia pilotażowa daje nam możliwość produkowania w znacznie większej skali, odpowiadającej co najmniej projektom pilotażowym po stronie naszych klientów z branży wyświetlaczy. Dodatkowo, dzięki pracom optymalizacyjnym prowadzonym w ostatnich miesiącach, osiągnęliśmy wymierną poprawę jakości kropek przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jednostkowych. Dzięki działaniom pro sprzedażowym jesteśmy w kontakcie z szeregiem międzynarodowych partnerów już testujących kropki kwantowe QNA i to nie tylko w obszarze wyświetlaczy. – mówi Mateusz Bański, CTO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.
Zakończenie walidacji Pilotażowej Linii Syntezy niebieskich kropek kwantowych i gotowość QNA do komercyjnej produkcji otwierają możliwość zaspokojenia popytu na niebieskie kropki kwantowe PureBlue.dots w ilości niezbędnej np. do intensyfikacji testów, czy do wytworzenia przez klientów serii urządzeń prototypowych i pilotażowych. Produkcja na Pilotażowej Linii Syntezy jest także kluczowa do zebrania doświadczeń, które posłużą m.in. do dalszych optymalizacji procesowych i projektowania większych instalacji.
—
O QNA Technology
QNA Technology S.A. technologiczna firma i pionier w produkcji kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, niezawierających metali ciężkich, będących innowacyjnym materiałem półprzewodnikowym, rozwijanym przez Spółkę głównie dla branży wyświetlaczy. QNA opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię produkcji kropek kwantowych (QNA.dots) oraz tuszów kwantowych (QNA.ink) umożliwiających drukowanie półprzewodników na szerokiej gamie podłoży, przy użyciu różnych technik druku. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które pozwalają na wdrażanie nowych aplikacji – wykraczających poza branżę wyświetlaczy, oraz na poprawę istniejących rozwiązań na rynku.
Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, gdzie znajduje się nowoczesne laboratorium na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnia obecnie 24 osoby, w tym 16 osób w dziale R&D, wśród których 6 osób ma stopień doktora. Rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych zajmują się przedstawiciele Spółki, działający na rynkach: Japonii, Korei, Tajwanu, Chin oraz USA.
Spółka zadebiutowała 14 grudnia 2023 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect, a w czerwcu 2024 roku, w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji Spółki do notowań na rynku regulowanym, złożony został Dokument Rejestracyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), który został 5 listopada 2024 r. zatwierdzony przez KNF.
Więcej informacji dostępne jest na stronie spółki: https://qnatechnology.com/
Kontakt dla mediów:
Michał Wierzchowski
Tel.: +48 531 613 067
michal.wierzchowski@ccgroup.pl
Kontakt dla inwestorów:
Agata Dzięciołowska
Tel.: +48 606 205 119
agata.dzieciolowska@ccgroup.pl
Małgorzata Młynarska
Tel.: +48 697 613 709
malgorzata.mlynarska@ccgroup.pl
QNA TECHNOLOGY S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Duńska 9, 54-427 Wrocław, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000982071, NIP: 8943091948, REGON: 366131307, kapitał zakładowy 245.400,00 zł (wpłacony w całości)