Informacja 
Prasowa

QNA Technology zawarło list intencyjny z liderem technologicznym z USA dla branży wyświetlaczy
Wrocław, 10.06.2024 r.

Spółka QNA Technology, pionier w zakresie technologii syntezy i produkcji kropek kwantowych emitujących światło niebieskie, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do rozwoju wyświetlaczy nowych generacji, podpisała list intencyjny z renomowanym klientem z USA z sektora inżynierii materiałowej m.in. dla branży wyświetlaczy, będącym jednym z liderów na rynku.

List intencyjny określa cele oraz zakres współpracy między QNA Technology a Klientem zaplanowane na najbliższe 12 miesięcy. Klient, który specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach dla branży wyświetlaczy, potwierdził, że kropki kwantowe QNA dostarczane przez ostatnie ok 1,5 roku współpracy spełniły dotychczas stawiane oczekiwania. Do chwili obecnej dla klienta zostały zrealizowane 4 zamówienia materiałów w postaci niebieskich kropek kwantowych/niebieskich tuszów kwantowych.

– Porozumienie potwierdza dotychczasowe zadowolenie klienta z jakości naszych materiałów oraz szybkiego postępu jakiego dokonaliśmy w ich optymalizacji pod jego potrzeby technologiczne. Porozumienie jest także wyrazem pozytywnej oceny zdolności naszej technologii do jej komercjalizacji w celu zaspokojenia produkcyjnych potrzeb naszego klienta w przyszłości. Warto dodać, że przyczynkiem do podpisania tego porozumienia była także wizyta w siedzibie QNA przedstawicieli firmy z USA w drugiej połowie zeszłego roku. Głównym obszarem wykorzystania naszych materiałów po stronie klienta jest opracowanie prototypu wyświetlacza w technologii microLED. Jeśli prototyp spełni oczekiwania technologiczne klienta i potencjalnych nabywców, spodziewane jest podpisanie długoterminowego kontraktu na dostawy naszego materiału. Potencjalna współpraca w takiej formie może istotnie wzmocnić wyniki finansowe w kolejnych kwartałach i umocnić pozycję rynkową spółki w dłuższym terminie.mówi Artur Podhorodecki, prezes zarządu, CEO, założyciel i akcjonariusz QNA Technology S.A.

W liście intencyjnym QNA Technology potwierdza swoje zaangażowanie w budowę potencjału produkcyjnego w celu zabezpieczenia dostaw dla Klienta w przyszłości oraz dalszy rozwój technologiczny produktów opartych na niebieskich kropkach kwantowych.

Kropki kwantowe są kryształami półprzewodnika o rozmiarach nano. Mogą zamieniać elektryczność na światło, światło określonej barwy na inny kolor, jak również światło na elektryczność. Właściwości te pozwalają wykorzystać kropki w wielu obszarach aplikacyjnych. QNA Technology w pierwszej kolejności celuje w rynek wyświetlaczy, który głównie ze względu na zwiększanie powszechności wyświetlaczy, ich obecność na nowych rynkach (takich jak m.in. motoryzacja) oraz pojawiania się nowych aplikacji np. wyświetlacze dla AR (rzeczywistość rozszerzona), będzie bardzo szybko się rozwijał. QNA pracuje przede wszystkim nad technologią do wyświetlaczy elektroluminescencyjnych (QDEL). Będą miały one porównywalne parametry do wyświetlaczy microLED (obecnie rozwiązanie typu hi-end na rynku), ale ich cena będzie zbliżona do wyświetlaczy produkowanych w technologii OLED. To jest kluczowy czynnik napędzający dziś rozwój technologiczny w branży.

– Jesteśmy jednym z pionierów technologii syntezy niebieskich kropek kwantowych. W Europie nie ma firmy komercjalizującej niebieskie kropki kwantowe, a na świecie są poza nami jedynie trzy firmy (Nanosys, Samsung i chiński Mesolight) pracujące nad podobnym rozwiązaniem. Widzimy również ogromny potencjał na rynku azjatyckim. W lutym tego roku podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z firmą New Metals & Chemicals Corporation Ltd z siedzibą w Japonii. Za ich pośrednictwem sprzedaliśmy już niebieskie kropki kwantowe w postaci koloidalnego roztworu do jednego z naszych japońskich klientów oraz dostarczyliśmy nasze materiały do badań dla naszego partnera branżowego. Ponadto na początku czerwca 2024 roku zostało zaakceptowane przez nas kolejne (piąte już dla tego klienta) zamówienie na zakup niebieskich kropek kwantowych złożone przez lokalnego dystrybutora na rzecz kontrahenta z siedzibą w Japonii.mówi Artur Podhorodecki.

O QNA Technology

QNA Technology S.A. technologiczna firma i pionier w syntezie kropek kwantowych, emitujących światło niebieskie, niezawierających metali ciężkich, będących innowacyjnym materiałem półprzewodnikowym, rozwijanym przez Spółkę głównie dla branży wyświetlaczy. QNA opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię wytwarzania kropek kwantowych (QNA.dots) oraz tuszów kwantowych (QNA.ink) umożliwiających drukowanie półprzewodników na szerokiej gamie podłoży, przy użyciu różnych technik druku. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które pozwalają na wdrażanie nowych aplikacji – wykraczających poza branżę wyświetlaczy, oraz na poprawę istniejących rozwiązań na rynku. Rozwiązania QNA są zabezpieczane poprzez budowę chmury patentowej – spółka ma już dwa przyznane patenty i złożone cztery kolejne zgłoszenia patentowe.

Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, gdzie znajduje się nowoczesne laboratorium na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnia obecnie 25 osób, w tym 19 osoby w dziale R&D, wśród których 8 osób ma stopień doktora. Rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych zajmują się przedstawiciele Spółki, działający na rynkach: Japonii, Tajwanu oraz USA.

Spółka zadebiutowała 14 grudnia 2023 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect.

Więcej informacji dostępne jest na stronie spółki: https://qnatechnology.com/

Kontakt dla mediów:

Michał Wierzchowski
Tel.: +48 531 613 067
michal.wierzchowski@ccgroup.pl


Kontakt dla inwestorów:

Agata Dzięciołowska
Tel.: +48 606 205 119
agata.dzieciolowska@ccgroup.pl

Małgorzata Młynarska
Tel.: +48 697 613 709
malgorzata.mlynarska@ccgroup.pl

Skip to content