Profil
działalności

QNA Technology S.A. jest firmą technologiczną – pionierem w syntezie kropek kwantowych, innowacyjnego półprzewodnika wykorzystywanego m.in. do produkcji wyświetlaczy QLED. Firma opracowała, rozwija i komercjalizuje technologię wytwarzania głównie niebieskich kropek kwantowych. Kropki kwantowe są kryształami półprzewodnika o rozmiarach nanometrycznych. Półprzewodniki w skali nano wykazują nowe, kwantowe właściwości, które można wykorzystać do wytwarzania szeregu urządzeń elektronicznych. Kropki kwantowe są w stanie zamieniać elektryczność na światło, światło określonej barwy na inny kolor, jak również światło na elektryczność. Właściwości te pozwalają wykorzystać kropki w wielu zaawansowanych aplikacjach. Głównym polem aplikacyjnym kropek kwantowych, do którego Spółka w pierwszej kolejności optymalizuje rozwijaną technologię, jest rynek wyświetlaczy. Ocenia się, że nowa generacja wyświetlaczy wykorzystująca niebieskie kropki kwantowe zapewni znacznie czystszą paletę barw, mniejsze zużycie energii oraz większą stabilność niż stosowane obecnie rozwiązania. Technologia kropek kwantowych powinna przyczynić się również do obniżenia kosztu jednostkowego nowej generacji wyświetlaczy i pozwolić na wykorzystanie ich do nowych obszarów (np. ekrany elastyczne, transparentne).

Spółka jako swoje produkty planuje oferować zarówno kropki kwantowe (tzw. QNA.dots), jak i również bazujące na kropkach kwantowych tusze kwantowe (tzw. QNA.inks).

Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, gdzie znajduje się nowoczesne laboratorium na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Zatrudnia obecnie 28 osób, w tym 22 osoby w dziale R&D, wśród których 8 osób ma stopień doktora (PhD). Rozwojem biznesu na rynkach zagranicznych zajmują się przedstawiciele Spółki, działający na rynkach: USA, Wlk. Brytanii, Japonii, Tajwanie w we Francji.

Skip to content